O Filmaniaku słów parę…

Nazywam się Jakub Lewandowski.

Jestem fanem filmów, a także seriali, który mógłby je oglądać godzinami, dniami, a nawet tygodniami. Moimi ulubionymi gatunkami filmowymi już od samego dzieciństwa są science-fiction (ale szczególnie w tym sensie naukowym i odkrywczym, a nie jedynie rozrywkowym), kino wojenne, dramaty, a także wszelkiego rodzaju thrillery. Nie pogardzę ponadto dobrym kryminałem. Nie znoszę z kolei horrorów i głupich komedii. Mam wiele swoich ulubionych dzieł, do których często powracam pamięcią takich jak np.: „2001: Odyseja Kosmiczna”, „Dwunastu gniewnych ludzi”, „Lista Schindlera”, ale zawsze też się raduję, gdy mogę zobaczyć w telewizji starą trylogię „Gwiezdnych Wojen”, „Ojca Chrzestnego”, czy „Władcy Pierścieni”.

Ponadto uwielbiam także czytać książki, a w szczególności te które są kryminałami. Moimi obecnie ulubionymi autorami są Harlan Coben, Neil Gaiman, Dan Stevens, Philip K. Dick, a także Frank Herbert, twórca mojej ulubionej serii „Diuny”.

Co prawda nie ukończyłem jeszcze szkoły, ale już od prawie 3 lat piszę recenzje filmowe i serialowe, a także obszerne artykuły i analizy ich dotyczące. Moje teksty można przeczytać także na portalu altao.pl, a od czasu do czasu zamieszczam je także na Filmwebie pod nickiem Optimus_999. Moim największym marzeniem jest nakręcenie własnego filmu. Wyznawca teorii „Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus” (Najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni).

Ulubiony cytat filmowy:

„We think too much, and feel too little” – My Master Charles Chaplin